مختصری بر WordPress
2019-02-05
هوش مصنوعی تا چه اندازه باهوش است؟
2019-07-11

سرعت سایت

سرعت سایت چیست؟سرعت سایت یکی از معیارهای مهم و تاثیرگذار در بهینه سازی سایت در موتورهای جستجو است. سرعت سایت به دو قسمت کلی سرعت بار گذاری صفحه و سرعت پاسخگویی سرور می تواند تعریف شود. منظور از سرعت بارگذاری سایت، میزان زمانی است که محتوای یک صفحه از سایت به صورت کامل بارگذاری می شود و منظور از سرعت پاسخگویی سرور، میزان زمانی است که از هنگام درخواست مرورگر تا شروع ارسال دیتا از سمت سرور به طول می انجامد. هر چقدر که مدت زمان بارگذاری صفحات سایت کمتر باشد، سرعت سایت بیشتر است. در نتیجه کاربران رضایت بیشتری دارند و بیشتر در سایت می مانند و موجب بهبود رتبه سایت می شوند. جی تی متریکس یکی از ابزارهای عالی برای افزایش سرعت بارگذاری سایت است و به سئو سایت کمک زیادی خواهد کرد.

چند راهکارانتخاب یک هاست مناسب با سرعت بالا

بطور خلاصه باید گفت که استفاده از Host های نامناسب، عدم رعایت اصول کدنویسی، عدم بهینه سازی کدهای وردپرس برای طراحی و توسعه وب از دلایل اساسی کاهش سرعت وبسایت وردپرسی میباشد. انتخاب یک هاست مناسب با سرعت بالا

مهمترین کاری که میتوان برای افزایش سرعت سایت وردپرسی انجام داد، انتخاب یک هاست با سرعت بالا و ایده آل است. زمانی که تعداد بازدید کنندگان سایت افزایش پیدا کند، این موضوع اهمیت دوچندان می یابد. اولین گام در بهبود سرعت بارگذاری محتوای سایت وردپرسی، انتخاب یک هاست مناسب چه از نظر سرعت و چه از نظر امنیت است.بهینه سازی (SEO) دیتابیس ( DataBase ) سایت وردپرسی
قدم دیگر تسریع شدن سایت وردپرسی ، بهینه سازی دیتابیس سایت می باشد.برای این کار دو روش وجود دارد.روش اول با مراجعه به قسمت PHP My Admin بصورت دستی و پیچیده این کار انجام میشود که برای اکثر کاربران وردپرسی مشکل است، اما روش دیگر نصب افزونه Optimiza DB است. پلاگینی که براحتی نصب شده و دیتابیس را به بهترین شکل بهینه سازی کرده و در روند افزایش سرعت وردپرس کمک میکند.


کاهش سایز یا حجم فایل ها (Files optimization)

استفاده از فایل های مدیا (Image, Video, Audio) با حجم بالا باعث کاهش سرعت بارگذاری سایت می شود، علی الخصوص زمانی که سایت دارای بیشمار فایل های صوتی و تصویری است.برای قرار دادن عکس ها در سایت، با کم کردن حجم عکس و تبدیل آنها به فرمت PNG به سرعت بارگذاری سایت وردپرسی کمک میکنید.همچنین از ویدئو های با حجم خیلی بالا و کیفیت های عالی در سایت استفاده نکنید.هیچ چیزی برای یک سایت وردپرسی بدتر از پایین بودن سرعت آن نیست.


استفاده از کش فعال محتوا (CACHE)

استفاده از پلاگین W3 Total Cache باعث کش شدن محتوای سایت شده و منجربه سرعت بیشتر برای ارسال به کاربران می شود.استفاده از این پلاگین در روند افزایش سرعت وردپرس تاثیر ویژه ایی دارد.


فشرده سازی کدهای HTML_CSS قالب وردپرس

حذف کامنت ها در HTML_CSS، حذف فضاهای خالی و فشرده کردن کدها باعث افزایش سرعت بارگذاری وردپرس میشود.


عدم استفاده از اسکریپت های سنگین


عدم مهارت برخی از توسعه دهندگان و طراحان سایت باعث می شود تا در قالب وردپرس خود، از جی کوئری (Jquery) های سنگین یا از کدهای اسکریپت طولانی برای ایجاد اسلایدر و انیمیت ها استفاده کنند. این کار اگر چه باعث زیباتر کردن سایت وردپرسی می شود، اما استفاده از اسکریپت های سنگین در سایت، به سرعت سایت لطمه زده و در Load محتوا اختلال ایجاد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A